4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Vystoupení žáků naší školy pro Svaz důchodců

Dne 15. května 2018 proběhlo setkání členů Svazu důchodců Frýdku- Místku v Národním domě. Naše škola byla oslovena, zdali bychom se při této slavnostní příležitosti neujali kulturního programu a my jsme toto pozvání rádi přijali.

Sestavili jsme program, který zahrnoval čísla hudební, taneční i recitační a využili tak talentu a schopností žáků naší školy.
Program zahájila A. Procházková s básní Rozdělovací znaménka. Alice se s touto básní probojovala až do krajského kola recitační soutěže. Dále zazpívala děvčata, která se účastnila soutěže ve zpěvu lidových písní Loutnička, K. Janíková, A. Skalická, L. Fizerová, T. Jirsová a N. Poláchová. D. Šmiřák přednesl báseň Zapomnětlivý parašutista, se kterou letos vyhrál obvodní kolo recitační soutěže.
H. Jurášková zazpívala skladbu Concrete Angel. Hanka se vloni s touto písní probojovala do finále regionální pěvecké soutěž Talent.
Žáci taneční školy pana T. Hoška a S. Švrčkové F. Walek a B. Balážová předvedli krátké ukázky latinsko-amerických tanců – chachu, sambu a jive.
Loňskou úspěšnou školní akademii připomněli žáci devátých tříd svým číslem XXl zpívaným v ruštině.
Závěr našeho vystoupení patřil pěveckému sboru naší školy pod vedením paní učitelky S. Halamové. Písničky z muzikálů a známých dětských filmů rovněž zazněly na naší loňské školní akademii
Doufáme, že vystoupení našich žáků mělo úspěch a zpříjemnilo členům Svazu důchodců jejich setkání.
Děkujeme všem učitelům za přípravu a především žákům, kteří se programu zúčastnili a přispěli tak k dobré pověsti naší školy mezi občany města.
K. Forgačová