4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Krajský přebor škol v šachu

Ve čtvrtek 17. 1. 2018 se v Krnově uskutečnil Krajský přebor škol v šachu v kat. 6. – 9. ročník, kam se z okresních kol probojovalo celkem 12 nejlepších družstev základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií z celého kraje. Bojovalo se zde o 2 postupová místa na Mistrovství ČR školních týmů v šachu.

Po úspěchu v okresním přeboru se tohoto turnaje zúčastnilo také družstvo naší školy ve složení: Dalibor Mikesch z 9.A,  Marek Fizer ze 4.A, Lucie Fizerová ze 7.A, Filip Walek a Patrik Šebena z 9.A. Naše družstvo bylo složeno z velmi zkušených hráčů a to se také v turnaji velmi rychle potvrdilo, když naši hráči bojovali v průběhu celého turnaje o příčky nejvyšší. V turnaji nezaznamenali jedinou prohru a s vítězem turnaje – Gymnáziem P.B.  ve  Frýdku-Místku  utkání skončilo remízou.  Za tento výborný výkon byli odměněni krásným 2.místem a hlavně přímým postupem na Mistrovství republiky školních týmů  v šachu, kde se spolu s dalšími 27 nejlepšími školními týmy ČR utkají o titul Mistra republiky.
Všem našim hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dobrých tahů v bojích ve finále Mistrovství ČR. Poděkování patří i p. Šebenové za pomoc s dopravou.

foto 1foto 2